IZOLPLAST - Garant funkčných riešení

PVC a TPO fólie

 

Fólie PVC a TPO sú vhodné ako jednovrstvová strešná krytina na nové strechy ako aj pri renovácii striech. Pri realizácii používame prevažne fólie od spoločnosti SOPREMA.

PVC fólie sa odporúčajú hlavne pre kotvené systémy plochých alebo šikmých striech. PVC fólie sú odolné proti starnutiu, proti poveternostným podmienkam a sú odolné proti prerazeniu. Vyznačujú sa vynikajúcimi mechanickými vlastnosťami.

TPO fólie EP/PR sú fóliami novej generácie, nakoľko sú vyrobené s použitím inovácii vo výrobe na princípe EPR, čo je modifikovaný polyolefín. Fólie sú vystužené mriežkou a sú netoxické. Pri použití v skladbe strechy nedochádza, na rozdiel od PVC fólii,  k reakciam pri styku s polystyrénom alebo starými asfaltovými vrstvami strechy.                                   Fólie TPO majú vyššiu trvanlivosť ako fólie PVC. Vyznačujú sa vyššou stabilitou a odolnosťou voči poveternostným  a atmosferickým podmienkam, prerazeniu koreňov. V neposlednom rade ich výhodou je vysoká odolnosť voči mikroorganizmom, mechanickému poškodeniu, pohybom konštrukcií.